14.01.2010 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SALIMA - výstava potravin a potravinářských technologií

2. – 5. března, BVV Brno

Ve dnech 2. – 5. března se brněnské výstaviště po dvou letech opět zaplní vystavovateli a odbornými návštěvníky z celého světa. Pod jednotným názvem SALIMA se zde koná přehlídka potravin a potravinářských technologií ve složení: SALIMA - 27. mezinárodní potravinářský veletrh, MBK - 5. mezinárodní veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství, INTECO - 24. mezinárodní veletrh technologií a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování a VINEX - 15. mezinárodní vinařský veletrh. Čtyřlístek potravinářských veletrhů se premiérově rozšíří o 26. Mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií EMBAX.

SALIMA se spojí s veletrhem EMBAX

Organizátoři veletrhu tak vyslyšeli názory zástupců obalového trhu, kteří vnímají potravinářský obor jako jeden z nejdůležitějších odbytišť. Navíc poptávku po obalovém průmyslu uvádí v průzkumech i 39% návštěvníků veletrhu SALIMA v roce 2008. Spojení s veletrhem SALIMA je proto více než logické. Veletrhy Brno, a.s. věří, že zvýraznění nabídky nomenklatury o obalové technologie bude mít pozitivní vliv na odbornosti návštěvníků, kteří cíleně na veletrhy SALIMA chodí a že přinese vystavovatelům užitek v získání nových obchodních příležitostí.

BIO potraviny – stále aktuální téma

Stejně jako v roce 2008 tak i o dva roky později bude na veletrhu SALIMA věnována zvláštní pozornost segmentu biopotravin a ekologického zemědělství. Biopotraviny se stávají čím dál více součástí spotřebitelských nákupů a řadí se k nejrychleji rostoucím kategoriím v prodeji potravin. Mezinárodní potravinářské veletrhy SALIMA 2010 nabídnou ekozemědělcům, zpracovatelům a prodejcům biopotravin možnost zviditelnit se za zvýhodněných podmínek a prezentovat své produkty a služby před mezinárodním odborným publikem. SALIMA podporuje biopotraviny domácího původu a prostřednictvím doprovodných aktivit zaměřených na segment BIO chce přispět ke zvýšení povědomí o jejich kvalitě a výhodách.

TRENDY 2010

V průběhu minulých dvou ročníků si mohli návštěvníci veletrhu SALIMA prohlédnout nejnovější výrobky pro zdraví, nové tendence v potravinářské výrobě a ve výrobě nápojů, moderní trendy ve stravování a jejich úzké spojení se zdravým životním stylem a s moderním stravováním v projektu TRENDY. V roce 2010 se můžete setkat opět se šesti kategoriemi. V kategorii „GO Future!“ se představí potraviny budoucnosti. „GO Trends!“ je zaměřený na potraviny pro aktivní život. „GO Travel!“ prezentuje národní speciality, mezinárodní kuchyně. Stravování pro děti a mládež se věnuje kategorie „ GO Kids!“. Speciální a dietní potraviny naleznou návštěvníci v kategorii „GO Speciál!“ Šestá kategorie - je „GO Organic!“, ve které se představí certifikované BIO potraviny. Účastnit se projektu TRENDY mohou i firmy, které nebudou mít expozici na potravinářských veletrzích SALIMA.

V současné době je na veletrh SALIMA potvrzena celá řada oficiálních zahraničních účastí, konkrétně se jedná o oficiální účasti z Brazílie, Holandska, Chorvatska, Indie, Kanady, Kypru, Německa, Polska, Rakouska, Singapuru, Slovenska, Srbska, Sri Lanky - celkem jde tedy o 13 zemí a řada dalších je stále v jednání. SALIMA tak opět potvrzuje svoji silnou pozici na poli mezinárodních veletrhů v tomto oboru. Návštěvníci se dále mohou těšit na prezentaci tradičních a známých firem a lídrů v oboru, stejně tak přibude celá řada nových vystavovatelů. Z českých firem jsou přihlášeny například společnosti INTERLACTO, spol. s r.o. a DG FOOD s.r.o. Ze zahraničních vystavovatelů to pak jsou například MECOM Group s.r.o. (Slovensko), VION International GmbH (Německo), Rademaker B. V (Nizozemí), Dirafrost f.f.i. N.V (Belgie), Almme Growers (Řecko) a celá řada dalších.
Na veletrhu INTECO se návštěvníkům představí například MB - SVING s.r.o. a KRONEN Praha, spol. s r.o., na veletrhu MBK pak Kornfeil, Ireks Enzyma, Diamant, Allmond a řada dalších. Společnosti Znovín Znojmo, Vinium Velké Pavlovice, České vinařské závody a další se budou prezentovat na veletrhu VINEX. Z vystavovatelů veletrhu EMBAX, který se bude poprvé konat společně s veletrhy SALIMA, MBK, INTECO a VINEX jsou již přihlášeni Obchodní tiskárny, ONDRÁŠEK INK - JET SYSTEM, TECHNOLOGY, TECHNOPACK, a další, ze zahraničních vystavovatelů je to pak například německá společnost Siepe GmbH a další.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down