09.04.2003 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SARS v Číně ustupuje?

Počet nových případů těžkého akutního syndromu dýchacích cest (SARS) v čínské provincii Kuang-tung, kde byl také virus poprvé identifikován, se snížil. Robert Breiman, který vede tým Světové zdravotnické organizace pověřený vyšetřit vznik a šíření nemoci v Kuang-tungu, to potvrdil agentuře Reuters.

Breiman dodal, že se ani nedá vyloučit, že virus sám postupně zanikne. Objevily se důkazy, že přenosem na další osoby se virus oslabuje a není už schopen nakazit další lidi. WHO se snaží najít důkazy pro teorii, že příčinou záhadného onemocnění jsou domácí zvířata.
Ve světě již počet obětí nemoci vzrostl na rovných sto, počet obětí v Číně se vyšplhal na 53. V zemi je hlášeno 1268 případů nakažení - až na několik výjimek jsou všichni v provincii Kuang-tung.
Zahraniční experti kritizovali Čínu, že jen velmi pomalu informuje svět o nových případech onemocnění a že brání odborníkům v přístupu do provincie. Podle agentury AFP je ve Vietnamu hlášeno pět nových případů onemocnění. V Hongkongu, který sousedí s provincií Kuang-tung, je hlášeno celkem 883 případů nemoci, z toho přes 80 je od víkendu nových. 127 osob se v Hongkongu uzdravilo.
Zdroj: Mf Dnes

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down