24.05.2011 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Schodek agrárního obchodu v prvním čtvrtletí vzrostl

Agrární zahraniční obchod se meziročně zvýšil o čtyři procenta a skončil v prvním čtvrtletí schodkem ve výši osmi miliard korun. Ve srovnání s prvním čtvrtletím 2010 rostl dovoz i vývoz (ČSÚ).
V prvních třech měsících letošího roku k nám bylo dovezeno celkové množství zemědělských produktů, potravin, nápojů a tabákových výrobků za 37 miliard korun, vývoz stejného zboží ze země dosáhl hodnoty 29 miliard.
Nejvyššího diference (2,8 miliardy korun) dosáhl obchod s masem a droby, ale přesto se jeho bilance meziročně mírně zlepšila.
Přebytek zaznamenal obchod s obilovinami, a to ve výši více než dvou miliard korun, zejména díky téměř třímiliardové hodnotě vyvezeného obilí. Více než 1,2 miliardy činil obchod s mlékem, masem a vejci.
Přebytek obchodu živými zvířaty dosáhl téměř jedné miliardy. Vývoz zemědělských produktů a potravin vzrostl o více než pět miliard korun. Agrární saldo je záporné nepřetržitě od roku 1993, do té doby bylo kladné. V r. 2006 skončil zemědělsko-potravinářský zahraniční obchod České republiky s deficitem více než 34 miliard korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down