08.01.2007 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Schvalování podmínek pro přepravu hospodářských zvířat

Přeprava na území České republiky, mimo území České republiky do ostatních členských zemí EU a schvalování dopravních prostředků pro dlouhodobé cesty.

A) Přeprava na území České republiky:
a) všichni dopravci přepravující zvířata na vzdálenost větší než 50 km a do doby trvání přepravy osm hodin musí být registrováni příslušnou KVS, u již registrovaných dopravců registrace nadále platí. Do doby novely zákona na ochranu zvířat proti týráni (OZ) mohou být dále registrováni v souladu s tímto zákonem.
b) stejně tak mohou přepravu podle písm. a) provádět dopravci schválení a registrování v souladu s nařízením Rady ES č. 1/2005,
c) v případě přepravy nad osm hodin musí být dopravci schváleni pro dlouhodobé cesty v souladu s NR ES č. 1/2005,
d) v případě přepravy skotu, ovcí, koz, neregistrovaných koňovitých a prasat nad osm hodin musí mít dopravci schválena vozidla pro jejich přepravu a zároveň musí být schváleni pro dlouhodobé cesty v souladu s NR ES č. 1/2005. Pro záznam přepravy zvířat při cestách větší než 50 km a do doby trvání přepravy osm hodin, musí dopravce pro každé vozidlo vést „Rejstřík vozidla pro přepravu zvířat“.

B) Přeprava mimo území České republiky do ostatních členských zemí EU:
a) pro přepravu zvířat nad 65 km a do osmi hodin musí být všichni dopravci schváleni a registrováni v souladu s NR ES č. 1/2005,
b) v případě přepravy nad osm hodin musí být dopravci schváleni pro dlouhodobé cesty v souladu s NR ES č. 1/2005,
c) v případě přepravy skotu, ovcí, koz, neregistrovaných koňovitých a prasat nad osm hodin musí mít dopravci schválena vozidla pro jejich přepravu a zároveň musí být schváleni pro dlouhodobé cesty v souladu s NR ES č. 1/2005.

C) Schvalování silničních dopravních prostředků pro dlouhodobé cesty
KVS schválí vozidlo v případě, že splňuje veterinární podmínky, uvedené v NR ES č. 1/2005 a vydá povolení. Za schvalování dopravních prostředků a za schvalování dopravců podle NR ES č. 1/2005 se do novely zákona OZ nevybírá správní poplatek.
Vzory doporučených formulářů „KNIHA JÍZD“ a „Rejstřík vozidla pro přepravu zvířat“ potřebné pro dopravce jsou na webové stránce MZe (www.mze.cz; ochrana zvířat) a webové stránce SVS ČR (www.svscr.cz;) Na uvedených webových stránkách je prezentováno i NR (ES)1/2005.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down