21.03.2012 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Setkání afrických drůbežářů

Africké sdružení Aviana slouží regionálnímu drůbežářskému průmyslu.

Výroba drůbeže se v Africe rozvíjí pouze v omezeném měřítku. Přesto již v některých oblastech dochází k pokroku směrem k tržně orientované výrobě. Nedávno se výrobci s dodavateli drůbeže setkali na akci Aviana Africa v ghanském hlavním městě Accra. Jednalo se o přední událost, ale pouze na africké úrovni.
Toto specificky africké obchodní setkání se nedá srovnávat s akcemi, které se konají na přeplněných trzích ve Spojených státech amerických, Evropě nebo v Asii. Přece jenom v Africe nejsou objemy výroby tak velké a produkce drůbeže v mnoha zemích Afriky nepatří mezi výrazně pokrokový moderní potravinářský průmysl. Přesto jeden ze zakladatelů této akce pochází z Keňi a organizuje tuto čistě regionální záležitost již po několik let. Ani v nejbližších letech si neklade za cíl připravovat jen rozsáhlé akce.
V Africe se organizuje akce Aviana po Zambii od roku 2010. Již nyní se také koná stejnojmenná událost v hlavním městě Ghany Accra. O drůbežářském tématu lze diskutovat jistě velmi široce, protože v Africe se musí chov drůbeže ještě velmi výrazně zdokonalovat. Mnoho afrických farmářů musí nastoupit způsob výroby odpovídající moderním metodám. Výše uvedené akce se zatím zúčastnilo 30 vystavovatelů, přičemž mnoho z nich nabízí spíše, než nějaká špičková řešení, pouze základní vybavení.
Pro farmáře z Ghany a okolních zemí je Aviana příležitostí a zajímavým místem k vzájemnému setkání. Akci v Accře navštívilo kolem 2000 z nich. Příští setkání drůbežářů se bude konat od 19.-21. dubna 2012 v Zambii a další událost Aviana se uskuteční v západní Africe v Nigerii v září 2012.

WORLD POULTRY, 2011, 27, č. 10, s. 11
African style Aviana serves regional poultry industry
Zdroj: www.agronavigator.cz
Ing. Iva Hvízdalová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down