09.01.2004 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Silikonový implantát místo varlat

Poněkud zvláštní nápad se v roce 1993 zrodil v hlavě Gregga Millera, když byl nucen nechat vykastrovat svého psa. Požádal svého veterináře, zda nemá implantáty, které by umožnily, aby jeho pes vypadal tak jako dříve.

O dva roky později Gregg Miller, bývalý obchodník s cukrovinkami, investoval 500.000 dolarů a založil ve městě Independence ve státě Missouri společnost CTI Corp a začal prodávat první implantáty, které zdokonalil za pomoci veterinářů.
Greggu Millerovi se za osm let podařilo prodat více než 100.000 implantátů zvířecích varlat, a to hlavně ve Spojených státech, obzvláště pak v Kalifornii, v Texasu a na Floridě. Zákazníky má ale i v dalších zemích, Británií a Čínou počínaje a Austrálií se Španělskem konče.
Implantáty nabízí ve dvou verzích. Jedna je vyrobena z polypropylenu, který je plasticky pružný, a druhý ze silikonu. Jejich cena se pohybuje mezi 60 a 130 dolary (asi 1560 až 3380 korun), je však k tomu nutno připočítat cenu za operaci.
Díky úspěchu přicházejí do podniku Gregga Millera žádosti o implantáty i pro další druhy zvířat, jako jsou kočky, ale také koně či býci ve Španělsku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down