02.12.2002 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soud znovu odročil případ čivavy Ondry

Ani další soudní jednání nepřineslo výsledek v případu miliónové žaloby na veterinárního lékaře Michaela Mazocha. Ten čelí obvinění chovatelky Miloslavy Vašíčkové, že jeho ordinace zavinila smrt nejmenšího psa na světě, čivavy Ondry z Třeštiny na Šumpersku tím, že aplikovali psovi medikament pro prasata a krávy, a proto později zemřel.

Právní zástupce žalovaného Leoš Vyhnánek poukázal na to, že svědci jsou nedůvěryhodní, nebo nemají k podstatě žaloby co říci. Například veterinář Jiří Škrabal, který Ondru léčil po Mazochovi, nebyl schopen jednoznačně vysvětlit, proč a kdy skartoval celý psův spis. Nepředložil jej ani komoře veterinárních lékařů, ani soudním znalcům. Vyhnánek naznačil, že se lékař mohl dohodnout s majitelkou, aby zakryli důkazy.
Majitelka takové spekulace odmítá. „Šlo nám pouze o dobro psa, a ne o peníze. Půldruhého roku jsem se o něj starala jako o nemocné dítě. Od počátku tvrdím, že vysouzené peníze dáme na psí útulky či výcvik psů pro slepce,“ řekla.
Mazoch se hájil tím, že Ondra měl těžké onemocnění, s nímž se narodil, nebo jím začal trpět po úraze, a navíc měl poškozený organismus předchozí léčbou. Majitelka rekordmana, zapsaného v roce 2000 v Guinnessově knize rekordů, žádá po ordinaci veterináře náhradu škody za smluvené reklamní akce a focení. Soud pokračuje 3. prosince.
Zdrj: MfD

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down