03.08.2009 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěž o návrh nejlepšího ekologického ovčína

Ekologické stavby a alternativní zdroje

Letošní třetí ročník soutěže Revit Open určené pro studenty vysokých škol se stavebním a architektonickým zaměřením bude zaměřen na vytvoření návrhu energeticky soběstačného objektu pro ekologickou ovčí farmu v Beskydech. Navržený soutěžní objekt má představovat ekologický, energeticky soběstačný ovčín pro 150 ovcí bahnic a minimálně dva berany s doplňkovým chovem malé skupiny koz v počtu asi pěti až deseti kusů.
Objekt by měl vykazovat minimální provozní náklady, co nejmenší provozní zátěž pro životní prostředí a charakterem by měl směřovat k nízkoenergetické stavbě. V rámci soutěže jsou hodnoceny faktory architektonické hledisko, stavebně technické řešení a využití možností daného softwarového řešení.
Podle odborníků je v současné době téma ekologického stavění v chráněných krajinných oblastech a problém alternativních zdrojů velmi aktuální. Proto mají soutěžící letos za úkol navrhnout ovčí farmu v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chov ovcí a koz je nedílnou součástí ekologického obhospodařování a udržování krajiny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down