05.11.2008 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěž o nejlepší novou českou biopotravinu

Tuzemští spotřebitelé budou moci zvolit biopotravinu ve čtvrtém ročníku soutěže České bio.

Spotřebitelé budou moci hlasovat od února do května příštího roku. Do soutěže mohou čeští výrobci nominovat biopotraviny, které byly uvedeny na trh v průběhu roku 2008 a které jsou minimálně ze 70 procent vyrobeny z českých surovin. Posledního ročníku soutěže se zúčastnilo 76 výrobků. V nynějším ročníku mohou výrobci své produkty přihlásit do 15. ledna 2009.
Cílem soutěže je zviditelnit české bionovinky a jejich výrobce mezi spotřebiteli, a podpořit tak výrobu biopotravin ze surovin českých sedláků. Spotřebitelé budou moci hlasovat pro svůj oblíbený výrobek zejména na webových stránkách www.ceskebio.cz, ale také s použitím tištěných hlasovacích lístků, které budou distribuovány časopisem Bioměsíčník či v síti specializovaných bioprodejen.
Obliba biopotravin v ČR roste. Každý Čech za ně v průměru loni utratil 126 korun. Obrat trhu s biopotravinami by se podle údajů z ročenky agentury Green marketing měl do tří let zvýšit pětinásobně a v roce 2010 za ně Češi podle odhadů utratí 6,5 miliardy korun. Spotřeba biopotravin v ČR tak během následujících let poroste o 70 procent ročně.
V ČR narůstá také počet výrobců biopotravin. Zatímco na konci roku 2006 ministerstvo zemědělství registrovalo 152 producentů biopotravin, v závěru loňského roku jich bylo 253 a letos v červnu již 375.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down