21.06.2010 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost Bioveta zvýšila tržby o desetinu

Navýšení se týkalo výhradně exportu do zahraničí

Farmaceutická společnost Bioveta z Ivanovic na Hané na Vyškovsku loni zvýšila tržby, ve srovnání s minulým rokem jsou vyšší o zhruba 20 procent.
Bioveta s r.o. patří k předním dodavatelům léků a vakcín pro zvířata. Auditované hospodářské výsledky za minulý rok potvrdily odhady firmy z letošního ledna o stagnaci tržeb na tuzemském trhu. Výsledky na domácím trhu jsou srovnatelné s rokem 2008. Souvisí to se snižováním stavů skotu i prasat. Navýšení se týkalo výhradně exportu do zahraničí a podobná situace nastane pravděpodobně i letos.
Více než 65 procent tržeb tvoří export do zahraničí. Celkem společnost vyváží do desítek zemí, nejvíce do Polska, na Slovensko, do Rumunska, na Ukrajinu, do Německa a Turecka.
V Bulharsku společnost Bioveta s r.o. loni zvítězila v tendru na dodavatele vakcín proti vzteklině lišek. Dceřinou společností Biovety je bulharský Bioleks.
Nové trhy našla společnost Bioveta například i v Kosovu; kromě vakcín proti vzteklině lišek, bude vyvážet i vakcíny pro skot či koně. Společnost byla loni úspěšná i v tuzemských výběrových řízeních. Vyhrála tendr na výrobce přípravků proti katarální horečce skotu.
Bioveta dodává na trh asi 150 druhů léků pro desítky zvířecích druhů.
Bioveta s r.o. byla založena v Ivanovicích na Hané v r. 1951 a má zhruba 360 pracovníků. Firma patří do skupiny Bioveta Holding stejně jako společnosti Opavet a Pharmachem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down