Společnost Hill´s Pet Nutrition postaví v Hustopečích novou továrnu

Firma si Hustopeče vybrala především proto, že bude mít blízko dodavatele kukuřice, která je základní surovinou pro výrobu granulovaného krmiva.

Jeden z největších světových výrobců krmiv pro zvířata, společnost Hill´s Pet Nutrition, která má přes jeden milion zákazníků a svoje závody a pobočky po celém světě, bude zásobovat trhy ve střední a východní Evropě. Společnost se rozhodla rozšířit svoje výrobní kapacity vzhledem ke stále stoupající spotřebě granulovaných krmiv ve střední a východní Evropě. Nová továrna bude postavena v místě s dostatečnou surovinovou základnou na 160 tisících metrech čtverečních. Kapacita závodu bude 160 tisíc tun granulovaných krmiv ročně, což je výrazně více, než se dosud v zemi vyrábí. Roční kapacita výroby krmiv pro zvířata se v ČR pohybuje kolem sto tisíc tun. Firma si Hustopeče vybrala především proto, že bude mít blízko dodavatele kukuřice, která je základní surovinou pro výrobu granulovaného krmiva. Britská firma chce začít stavět první výrobní linku v roce 2008 a plnou výrobu zahájit o čtyři roky později.
Britská společnost Hills´ Pet Nutrition není jediná zahraniční firma, která v ČR investuje do výroby krmiv pro zvířata. Už minulý rok oznámila výstavbu nového závodu za čtyři sta milionů korun česko-španělská společnost Dibaq. Tato firma dodává své výrobky kromě tuzemského trhu do Španělska, Ruska, na Ukrajinu, do Řecka a na Maltu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *