30.08.2018 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolupráce se Zambií v oblasti zemědělství

Česká ambasáda v Zambii se zaměřuje především na rozvojovou a ekonomickou spolupráci s africkou zemí v oblasti zemědělství. České firmy pomáhají malým a středním farmářům zlepšit efektivitu výroby.

České firmy prostřednictvím velvyslanectví hledají v Zambii nové obchodní příležitosti. Tato země by mohla být centrem expanze do jiných afrických států.
V západní části Zambie zajišťují společnosti malým a středním farmářům přístup k moderním zemědělským technologiím a k lepšímu způsobu organizace práce. Cílem je zajistit, aby malí farmáři neměli existenční starosti a střední farmáři posunuli ke komerční produkci. Komerční farmář by tak mohl uživit nejen sebe a svou rodinu, ale i okolní oblast.
Na vznikajících farmách se farmáři učí lepšímu způsobu zemědělské práce. Poskytují  také místním pěstitelům informace o aktuálních cenách produkce, aby se nestali obětí agresivních obchodníků. V rámci rozvojového projektu česká firma informuje zambijské farmáře o počasí.
Na zemědělství se zaměřuje i ekonomická spolupráce se Zambií. České firmy se stále více účastní zemědělského veletrhu v Chisambě, který patří v této části Afriky k největší. České firmy hledají klasický obchod a obchodní partnery. Během veletrhu se mohou seznámit se soukromými farmáři nebo institucemi.
Poptávka je zejména po velké zemědělské technice, zajištění jejího dlouhodobého servisu a po možnostech zavlažování. České firmy umí vyrobit zařízení napojené na solární energii, solární panel a čerpadlo vody. Možnosti pro české společnosti nabízí země i v jiných sektorech, například v energetice.*
Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down