04.11.2002 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spor o odškodné za smrt čivavy pokračuje

Olomoucký okresní soud odročil spor mezi chovatelkou nejmenšího psa na světě čivavou Ondrou a olomouckými veterináři, které majitelka viní z jeho smrti a požaduje po nich odškodné přes milión korun. Soudce Josef Berka znalcům uložil, aby vypracovali další dva posudky.

V soudní síni panovala během jednání napjatá atmosféra. Majitelka tvrdí, že Ivomec, který veterinární lékaři aplikovali Ondrovi, je určen pro hospodářská zvířata, ti si však stojí za tím, že preparát použili správně. Podle Lubomíra Beneše z Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv se tímto lékem mohou v krajních případech léčit psi i kočky. „Proti podání léku nic nenamítám, ale dávka vpíchnutá čivavě Ondrovi byla až pětinásobně překročena,“ řekl před soudem Beneš. Soudce však podotkl, že svědkův názor se zakládá pouze na tvrzení žalobkyně.
Advokát kliniky svědkovi často oponoval. Majitelka zemřelého psa neskrývala slzy, když hlasitě zpochybnil kvalitu jejího chovu. Chovatelka předložila soudu jako důkazy chovatelské průkazy, certifikát o zapsání čivavy do Guinnessovy knihy rekordů, osvědčení o kvalitě chovu plemene a protokoly o zdravotním stavu zvířete při narození. Podle soudce budou tyto dokumenty důležité pro stanovení výše odškodného.
Zdroj: Mf Dnes

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down