28.02.2003 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spotřeba pet food je u nás stále nízká

Dosud nizozemská krmivářská společnost Provimi Holding investovala v ČR více než 130 milionů korun. Její tržby dosáhly loni u nás 650 milionů korun. Produkce závodů v Brništi a ve Veselí nad Lužnicí činila dohromady 31.000 tun a meziročně vzrostla o 35 procent.

Podle manažera společnosti Ivana Heřmánka bude trh s krmivy pro psy a kočky (pet food) v ČR ještě minimálně pět let růst, protože spotřeba je stále zhruba čtyřikrát nižší než v sousedním Německu. Nadnárodní výrobce krmiv pro zvířata Provimi Holding dokončil v ČR akvizice a do konce letošního roku sloučí firmy Bohemia Safari v Brništi na Českolipsku a Továrna na krmiva Míka a spol. ve Veselí nad Lužnicí na Táborsku do společnosti Provimi Pet Food CZ. Zatímco ve Veselí nad Lužnicí vyrábí konzervovanou stravu, v loni rekonstruovaném závodě v Brništi produkuje extrudovaná krmiva.
„Přibližně čtvrtinu výroby suchého krmiva pro psy a kočky a konzervované stravy vyvážíme do 13 zemí západní, střední a východní Evropy. Loni jsme vývoz zvýšili o 18 procent, protože jsme začali krmivo dodávat na trhy Rakouska, Estonska, Rumunska a Bulharska," uvedl manažer Provimi Ivan Heřmánek. Provimi letos počítá s růstem tržeb o deset až 15 procent.
Významnými výrobci krmiva pro domácí zvířata jsou především Mars a Nestlé.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down