Stanice handicapovaných živočichů v Třeboni rozšířila provoz

Azyl a první pomoc tu najdou výhradně volně žijící druhy zvířat.

Stanice handicapovaných živočichů v Třeboni, kterou začal loni v areálu bývalých jatek stavět Český nadační fond pro vydru, nyní rozšířila svůj provoz. Vzniklo pět nových kotců, v nichž najdou útočiště drobnější savci i draví ptáci. Stanice je součástí rozsáhlého projektu, jehož cílem je vytvořit vzdělávací centrum Via Natura zaměřené na ochranu životního prostředí.
Na Třeboňsku dosud žádná stanice handicapovaných živočichů neexistovala, takže bylo nutné poraněná zvířata přepravovat i na dlouhé vzdálenosti. Na vybavení stanice bylo věnováno 25.000 korun z pondělní veřejné sbírky, kterou uspořádali dobrovolníci v Třeboni, Vodňanech a Českých Budějovicích.
V jarní přírodě je hodně mláďat, která zdánlivě vypadají opuštěně a lidé je v dobré víře, že jim pomohou, nosí do stanic handicapovaných živočichů. Stanice dosud poskytovala jen první pomoc a pak zvířata odvážela jinam, například několik vyder bylo transportováno do Pavlova na Vysočině. Nyní tu budou moci některá zvířata zůstat, protože projekt centra Via Natura počítá i s vytvořením výběhů nebo místností s akvárii, které se stanou součástí návštěvnického a vzdělávacího centra pro veřejnost, školy i pracovníky státní správy.
Nadační fond, který v České republice zastřešuje výzkum vydry říční, tam chce v příštích letech vytvořit naučnou přírodní laboratoř určenou hlavně pro návštěvníky Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *