30.07.2002 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Státní zakázka není s MZe dořešena

Jednání Komory veterinárních lékařů ČR o poskytnutí většího množství finančních prostředků na tzv. státní zakázku pokračují. „Od roku 1991 ministerstvo zemědělství (MZe) na tyto zkoušky nevynakládá dostatečné prostředky a v loňském roce se musel prudce snížit objem prováděných testů," řekl prezident KVL František Špruček. „Na stejné podmínky jako dosud již naši členové nepřistoupí", uvedl.

MZe podle tiskového oddělení registrovalo požadavek komory a pokud jej shledá jako oprávněný a rozpočet na příští rok to bude umožňovat, není podle úřadu důvod žádosti nevyhovět. Veterináři nyní v okresech vyčíslují skutečné náklady na úkony. Podle nejmenovaného zdroje by KVL ročně potřebovala asi 50 miliónů korun, letos však má k dispozici jen třetinu. Špruček očekává i podporu Státní veterinární správy ČR. „Pro letošní rok se těžko něco změní, protože rozpočet je daný. Jak to bude v příštím roce, je ale zatím otázkou," dodal mluvčí SVS ČR Josef Duben s tím, že státní veterinární správa má zájem na tom, aby veterináři byli spokojení.
Komora proti nízkým náhradám protestovala již loni, nakonec ale ustoupila. Návrh, aby některé ze zákona povinné veterinární úkony hradil sám chovatel, MZe odmítlo. „Pokud bude rozpočet naplněný tak, aby nemusel přispívat ani chovatel, tak tím lépe," dodal Špruček. Komora také s nadějí poukázala na nedávné vyjádření nového ministra zemědělství Jaroslava Palase, že v jeho rozpočtu se nachází dostatek peněz pro pokrytí všech důležitých výdajů. Doufá, že se to projeví i v jejích potřebách.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down