29.09.2003 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Švéd pašoval hady připevněné na nohou

Poněkud nebezpečným způsobem se pokusil Per Johann Adolfsson ze Švédska propašovat několik hadů. V australském Sydney si tento Švéd cestující z Thajska připoutal osm jedovatých hadů ke svým nohám.

Australští celníci při prohlídce našli na jeho lýtkách připoutané balíčky s hady. Mezi plazy byly i čtyři smrtelně jedovaté kobry královské, které však devítihodinový let nepřežily. Další čtyři hadi byli smaragdově zelení stromoví hroznýši. Všechna zvířata, která přežila, byla umístěna v karanténě.
Austrálie zákázala dovoz rostlin a živočichů do země z nákazových důvodů. Zvířata a rostliny pašované ze zahraničí sem mohou zavléci nové choroby, které v Austrálii nyní nejsou. Nebo je mohou jejich majitelé prostě vypustit a ony se pak mohou rozšířit jako noví divocí škůdci či plevel.
Pašerák byl obviněn z nezákonného dovozu živočichů a nebylo mu dovoleno zaplatit kauci, aby mohl být vyšetřován na svobodě. Švédovi hrozí až desetiletý trest vězení, pokuta 110.000 australských dolarů (73.000 USD) nebo obojí zároveň.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down