20.06.2013 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Světový kongres veterinárních lékařů

Auckland (Nový Zéland), 6. - 9. 3. 2013

Kongres proběhl v  krásném a malebném prostředí, které Nový Zéland nabízí. Hlavní organizátoři těchto akcí mají vždy za úkol vytvořit perfektní vědecký program se spoustou zajímavých a praktických informací z každého oboru veterinární medicíny. Ale je zde ještě další cíl. Pořádat kongresy pokaždé na jiném místě, jiném kontinentu. Důvod je zcela jasný, poznat místní prostředí, kulturu a lidi. Dalo by se říci, že pořadatelé rotují mezi Asií a Oceánií, Evropou, Středním Východem, Afrikou a Amerikou. První den kongresu se uskutečnil ve znamení velmi pestré nabídky. Největším problémem na místě bylo, jak vše dobře skloubit časově a správně si vybrat to, co pro nás bude to nejlepší, nejvíce přínosné.
Naše volba padla na dvě důležité sekce. První z nich se týkala medicíny koček se zaměřením na chronické onemocnění ledvin. Tímto tématem se zabývala Harriet M. Syme (Royal Veterinary College, London, UK). Druhá sekce onkologická se týkala nových trendů cytostatické terapie. Dozvěděli jsme se o dalších nemocech, kde se mohou cytostatika ve veterinární medicíně uplatnit.
Druhý den jsme dali přednost  přednáškám, tentokrát v sekci chirurgie zlomenin, které přítomným posluchačům přiblížila Ursula Krotschek (Cornell University Hospital for Animals, USA) a v sekci periodentální chirurgie poukázal na nové trendy Brook Niemiec (President of the Academy of Veterinary Dentistry, CA, USA).
Poslední den nás nejvíce zaujaly přednášky z gastrointestinální chirurgie Theresy W. Fossum, (Texas University, USA). Velmi dobré byly i praktické prezentace z oboru kritické péče o akutního pacienta Luise Tella (International Medical Advisot, Banfield Pet Hospital, USA).
 
Samozřejmě zde bylo určitě hodně dalších přednášek, prezentací, praktických ukázek a hodně skvělých a profesionálních přednášejících. Jen se bohužel dá vše hodně těžce skloubit se specializací daného pracoviště. Vidět a slyšet vše se jednoduše nedá. Určitě je dobré poděkovat všem za skvělou organizaci a také bychom chtěli poděkovat společnosti Hill´s Pet Nutrition za naše delegování na tento kongres.
Martin Hanzlík (Klinika malých zvířat Děčín) a Jiří Vomáčka (Veterinární klinika LIVE, Litoměřice)
 
 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down