22.01.2002 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svoboda M., Senior D. F., Doubek J., Klimeš J. Nemoci psa a kočky I. díl, vydavatel ČAVLMZ, nakladatel Noviko a.s.2000:1016. ISBN 8090259529. Pevné desky. Cena 2990 Kč.

Publikace Nemoci psa a kočky I. a II. díl jsou první česky psané publikace, ve kterých se autoři pokouší o komplexní pojetí zdravotní problematiky dvou nejvýznamnějších druhů domácích zvířat – psa a kočky.

Na zpracování jednotlivých kapitol se v obou dílech podílelo celkem 67 autorů z České republiky, USA, Kanady, Švýcarska a Slovinska. Přičteme-li k tomu příspěvky autorů barevných diapozitivů, schémat a nákresů, rozroste se tvůrčí kolektiv na 80 specialistů ze 7 zemí.
První díl zahrnuje část obecnou (základy klinických, paraklinických a laboratorních vyšetřovacích postupů, všeobecné chirurgické principy péče o malá zvířata, ošetření ran, anesteziologie, zásady neinvazivních léčebných postupů, chovatelské aspekty, právní předpisy, zoohygienu chovu, managment praxe pro malá zvířata) a část speciální. Speciální část se zabývá řešením akutních a kritických stavů, nemocemi kůže a kožních derivátů (uší, paraanálních váčků, drápů), očí a víček, stomatologií malých zvířat, nemocemi trávicího systému a peritonea a chorobami dýchacího systému.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down