19.02.2013 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SVS dozoruje, stíhá, včas varuje, odpovídá

O tom, že veřejnost zajímá veterinární problematika, ať už jde o chovy zvířat či potraviny živočišného původu, svědčí i čísla: za loňský rok navštívilo webové stránky SVS (www.svscr.cz.) přes milion tři sta tisíc návštěvníků (tedy přesně 1 332 000 návštěv).

Je třeba doplnit, že novou službu, kterou jsme zřídili v polovině října, možnost snadného dotazování na veterinární záležitosti využilo za 4 měsíce téměř 300 tazatelů (přesně 287). Jde o to, že v pravé horní části stránek je kontaktní formulář, kde je návštěvník nasměrován na patřičný odbor, odkud mu v nejkratším možném termínu odpoví na otázky z chovu zvířat, cestování, welfare, hygieny potravin aj.

Je možné se také přesvědčit o šíři informací na zde zveřejňovaných tiskových zprávách, kterých jsme vydali v loňském roce 137 (v roce 2011 celkem 142, v roce 2010 to bylo 151). Letos zatím dvacítka. V tiskových zprávách je veřejnost informována o úspěších i nedostatcích, popřípadě o závadných potravinách, jsou zde varování, osvětová sdělení i odpovědi na aktuální problémy.

Za zmínku i stojí též na našich stránkách zveřejněné platné zákazy a omezení, přehledy o nákazové situaci, podmínky pro obchodování, cestování, apod. a také publikace s přehledy výsledků veterinárního dozoru.

Po dobrých zkušenostech a příznivé odezvě na kontaktní formulář chystáme speciální aplikaci, která se bude, formou mapového výstupu, věnovat závadám při kontrolách potravin, kde se návštěvník bude snáze orientovat a nebude se například muset „prokousávat“ tiskovými zprávami, popřípadě zde zveřejněnými publikacemi.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down