22.06.2015 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SVS navrhla uzavřít restauraci v Kutné Hoře

Praha 19. června 2015 – Úřední veterinární lékařky Státní veterinární správy (SVS) se při čtvrteční kontrole restaurace Skalka v Kutné Hoře nestačily divit. Kromě zásadních nedostatků v dokladech a značení potravin zde odhalily také nevídaný nepořádek v kuchyni zahrnující mimo jiné myší trus či lidskému zdraví nebezpečný přípravek k hubení plevele. Za porušení zákona bude provozovateli ze strany SVS udělena pokuta. SVS navíc podá krajské hygienické stanici podnět na okamžité uzavření provozovny.

Těžko představitelný nepořádek v kuchyni zjištěný při kontrole provedené Krajskou veterinární správou pro Středočeský kraj zahrnoval myší trus na řadě míst, všude rozsypanou rýži, špinavé nádobí a zbytky jídel, válející se nářadí či hračky v kuchyni. Vrcholem byl herbicid Roundup stojící na polici vedle balení s tatarskou omáčkou. V mrazáku byl při kontrole nalezen balíček bez označení. Nešlo tak zjistit o jaký druh masa se jedná, identifikovat jeho původ, ani zjistit datum spotřeby.

 

Podle informací, kterými SVS disponuje, není provozovatel, který na kontrolované adrese působí teprve zhruba měsíc, registrován ani u krajské hygienické stanice, ani u Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V předloženém živnostenském listě navíc nebyla kutnohorská provozovna zapsaná. Jelikož provozovatel nevyřadil z dalšího oběhu nedostatečně či nesprávně označené potraviny, bude mu ze strany SVS udělena sankce. Za takové porušení zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích, je možné uložit pokutu až do výše deseti milionů korun.*

 

Mgr. Petr Pejchal

Tiskový mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down