20.10.2023 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SVS odhalila v Olomouckém kraji nelegální sklad potravin

Veterinární inspektoři z Olomouckého kraje odhalili v Lipníku nad Bečvou nelegální sklad potravin. V něm se nacházelo bezmála 17 tun potravin živočišného původu (zejména ryby, mořské plody, hovězí a drůbeží maso) a 4000 kusů vajec. Část potravin byla prošlá. Provozovateli hrozí ve správním řízení sankce ve výši až 500 000 Kč.

Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádět produkty z uvedeného skladu na trh.

Ve skladu se mimo jiné nacházelo okolo 75 kg krevet různých šarží s prošlými daty použitelnosti. Inspektoři je na místě znehodnotili a provozovateli skladu nařídili tyto zdravotně závadné potraviny neškodně zlikvidovat na jeho náklady v asanačním podniku.

Živočišné produkty z neschváleného zařízení představují potenciální riziko pro jejich spotřebitele. Při provozování neschváleného skladu není zaručeno dodržování platné legislativy, zejména skladovacích podmínek, dodržování správné hygienické praxe a systémů založených na analýze nebezpečí (tzv. HACCP) či plnění požadavků na personál z hlediska odbornosti a zdravotního stavu. 

Součástí byl i sklad s neřízenou teplotou, kde v době kontroly nebyly nalezeny potraviny živočišného původu, zde byly zjištěny vážné hygienické nedostatky.  Rovněž manipulační chodby a sociální zařízení nesplňovaly standardy potravinářského podniku.

Vzhledem k tomu, že ve skladu jsou skladovány také potraviny jiného než živočišného původu, předala SVS podnět k došetření také Státní zemědělské a potravinářské inspekci.*

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down