05.06.2015 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SVS vydala kladné stanovisko k udělení licence Zoologické zahradě Tábor

Praha 5. června 2015 – Zástupci Státní veterinární správy (SVS) a dalších institucí se v pátek 29. května účastnili místního šetření v Zoologické zahradě Tábor, a. s. Šetření bylo součástí probíhajícího správního řízení ve věci vydání licence novému provozovateli ZOO, akciové společnosti Zoologická zahrada Tábor. Na základě kontroly bylo konstatováno, že chov zvířat odpovídá požadavkům pro chov zvířat v zajetí. Krajská veterinární správa (KVS) pro Jihočeský kraj zaslala Ministerstvu životního prostředí, které bude o udělení licence rozhodovat, kladné stanovisko.

SVS vyhodnotila, že chov zvířat odpovídá doporučením vydaným Ústřední komisí pro ochranu zvířat ze dne 14. června 2000. Žadatel o vydání licence k provozování ZOO zajišťuje zvířatům péči přiměřenou jejich potřebám a nárokům s ohledem na chované druhy. Žadatel předložil ke kontrole potřebné dokumenty včetně evidence chovaných zvířat a dalších skutečností, které z veterinárního hlediska vyžadují zvláštní zřetel.

 

Nový majitel v průběhu jara odkoupil pozemky, zvířata i movité věci, nacházející se v místě zoologické zahrady, od předchozího provozovatele, společnosti Zoologická zahrada Tábor – Větrovy, a. s. Ta se v současnosti nachází v insolvenčním řízení. Ještě nedávno hrozilo, že zvířata budou muset být rozprodána. Média zmiňovala i „humánní utracení“  zvířat, která by se nepodařilo prodat. SVS opakovaně upozorňovala na skutečnost, že utrácení zdravých zvířat zákon neumožňuje.

 

Místního šetření se účastnili zástupci Ministerstva životního prostředí ve spolupráci s Komisí pro zoologické zahrady, zástupce Ministerstva zemědělství, zástupci České inspekce životního prostředí (ČIŽP), dále místostarostka města Tábor a zástupci Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj. Zástupce Ministerstva životního prostředí ocenil úroveň dozorové činnosti a přístup KVS pro Jihočeský kraj v ZOO a poděkoval za spolupráci zejména v posledních měsících, kdy byla situace ohledně ZOO nejistá.

 

Ministerstvo životního prostředí o žádosti rozhodne po vyjádření všech dotčených orgánů v nejbližší době, neboť nový majitel plánuje zoologickou zahradu znovu otevřít 30. června 2015 v rámci oslav konce školního roku.*

 

 

 

 

Mgr. Petr Pejchal

Tiskový mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down