09.10.2006 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SVS zjistila špatnou péči o zvířata v pěti procentech kontrol

Inspektoři uložili nápravná opatření, z nichž 187 bylo spojeno se sankcí.

Nevyhovující péči o zvířata zjistila letos Státní veterinární správa zatím ve 491 případech, tedy v pěti procentech ze zhruba 10.000 provedených kontrol. Kontroly, které byly provedeny do konce září, se týkaly více než 22 milionů zvířat. Veterinární dozor každoročně uskuteční tisíce kontrol zvířat v chovech, při přepravě a při obchodování. Lze říci, že pozornost pohodě zvířat přináší efekt. V posledních dvou letech se inspektoři již nesetkali s tak křiklavými případy, jako se objevily předtím. Účinnou pomocí jsou i nevládní organizace věnující se ochraně zvířat.
Nynější prohřešky se týkají nedostatečného krmení nebo špatného ustájení zvířat. Fyzické osoby mohou dostat pokutu v řádu tisíců korun, právnické až v řádu statisíců, v krajním případě může být nařízen zákaz chovu.
V lednu příštího roku nabude účinnosti nařízení EU, z něhož budou vyplývat některé nové povinnosti přepravcům zvířat. Nová úprava bude znamenat zejména pro přepravce skotu, koní, ovcí, koz a prasat nové schvalovací řízení pro schválení vozidel a výměnu současných dokumentů, protože je stanoven jednotný vzor evropského osvědčení pro vozidla, řidiče a průvodce zásilek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down