SZPI nařídila stažení plněných trubiček s obsahem alergické substance

Země původu trubiček je Polsko

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stažení výrobku Trubičky plněné kakaové 160 gramů s minimální trvanlivostí do 30. června, který prodávala společnost AHOLD Czech Republic ve svých prodejnách Albert a Hypernova. Důvodem stažení bylo zjištění přítomnosti obsahu arašídů v množství nevyhovujícím požadavkům nařízení EU, neboť obsahuje alergen, který není uveden v údajích o složení výrobku.
Uvedený výrobek byl již stažen z prodeje. V zájmu zachování bezpečnosti zdraví našich zákazníků jsme se rozhodli stáhnout všechny výrobní šarže uvedeného výrobku. Jednalo se celkem o 1092 spotřebitelských balení. Zároveň úzce spolupracujeme se SZPI na tom, abychom minimalizovali vznik podobné situace do budoucna.
Spotřebitelům, kteří uvedený výrobek nespotřebovali a prokazatelně trpí alergií na arašídy, SZPI doporučuje, aby tyto výrobky vrátili v místě jejich nákupu. Přímo v prodejnách jsou zákazníci o této možnosti informováni prostřednictvím informačních vývěsek. Zákazníci mohou výrobek vrátit v místě prodeje nebo mohou kontaktovat bezplatnou zákaznickou linku 800 402 402.
Albert/Hypernova tvoří jednu z největších maloobchodních sítí v České republice. Jejím základem je více než 243 supermarketů a 57 hypermarketů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *