23.03.2006 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZPI prokázala opět anabolika ve výživě pro sportovce

v německém přípravku firmy Haleko.

V České republice se nesmí prodávat další doplněk stravy, instantní proteinový nápoj Multipower muscle professional s jahodovou příchutí. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v něm našla zakázané anabolické steroidy nandrolon, testosteron a dehydroepiandrosteron.
Vedení pražské společnosti USAS, která přípravek německé firmy Haleko do Česka dováží, nesmí přípravek uvádět do oběhu do doby, než předloží prokazatelnou dokumentaci o nezávadnosti dalších šarží. Společnost USAS nyní musí zajistit stažení výrobku z prodeje a informovat inspekci o počtu stažených kusů a o tom, jak se zbožím dále naloží. Inspekce varovala uživatele před konzumací tohoto přípravku a nyní jej uvede do celoevropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva.
SZPI odhalila anabolické steroidy v podobných přípravcích pro sportovce už několikrát. Koncem ledna například vyzvala turnovskou společnost Aminostar, aby z českých pultů stáhla podpůrný přípravek Creatine Pyruvate. Inspektoři ve výrobku našli dvě nepovolené látky.
Společnosti Aminostar nyní hrozí až třímilionová pokuta. Přítomnost anabolik prokázala jak pražská laboratoř inspekce, tak opakovaně laboratoř pro kontrolu dopingu Univerzity v Gentu v Belgii.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down