18.03.2015 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZPI varuje prodejce před nepoctivým výrobcem medu

Při kontrolách SZPI zaměřených na kontrolu jakosti a označování medu bylo zjištěno, že jsou uváděny na trh medy, na jejichž etiketách jsou uvedeny smyšlené osoby či dodavatelé, kteří ve skutečnosti med nevyrábí ani nedodávají na trh.

Odběrem vzorků a následnými analýzami v laboratoři bylo zjištěno, že jsou tyto medy nejakostní, v některých případech byly hodnoty hydroxymethylfurfuralu překročeny až desetkrát nebo byl v medu zjištěn vyšší obsah sacharózy. Jedná se o výrobky označené jako „Med lesní“, ve skleněných lahvích po 500 nebo 1000 g. Nevyhovující vzorky jsou zveřejněny na webu www.potravinynapranyri.cz.

Med lesní se smyšleným dodavatelem byl uváděn na trh v několika provozovnách a je možné, že se v tržní síti vyskytuje i teď. Na etiketách sklenic s medem je vyobrazena včela a květ rostliny. Toto vyobrazení je velice podobné tomu, jaké používá oficiální výrobce medu (pan Voksa). O tomto podvodném jednání (uvádění smyšlených dodavatelů) byla informována i Policie ČR.

Doporučujeme všem prodejcům medu obezřetnost při výběru dodavatelů medu. Pokud SZPI zjistí nevyhovující výrobek u prodejce, musí pokutu i analýzu v laboratoři zaplatit kontrolovaná osoba – tedy prodejce.*

Zdroj: www.ctk.cz

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down