31.08.2007 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZPI zakázala prodej meruněk z Turecka dalším obchodům

Drobný bílý hmyz identifikovala Státní rostlinolékařská správa jako roztoče mlékohuba.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala prodej závadných sušených meruněk z Turecka dalším firmám, řetězci Ahold, Jednota a Interspar. Poprvé byly meruňky, které obsahovaly hmyz, zjištěny v prodejnách Penny Market. Drobný bílý hmyz identifikovala Státní rostlinolékařská správa jako roztoče mlékohuba.
Zákaz prodeje se týká 300gramového balení ve dvou šaržích s daty minimální trvanlivosti do 15. května a 31. července 2008. Dodavatelem těchto meruněk je slovenská firma Encincer z Bratislavy.
V prodejnách Ahold se také nebude dále prodávat 200gramové balení meruněk s datem trvanlivosti do 31. března 2009. Toto balení distribuovala společnost K-Servis Praha, od níž pocházely také meruňky, které SZPI zakázala prodávat v pondělí.
Pro Penny Market je v té době distribuovala a přebalovala firma LTC Vysoké Mýto z Ústeckoorlicka. Firma je dodavatelem ovoce také pro další dvě firmy, kterým dnes SZPI zakázala prodej sušených meruněk a to Jednotě spotřební družstvo Nová Paka (100gramové balení s datem trvanlivosti do 11. dubna 2008 a Jednotě, spotřební družstvo Hlinsko (100gramové balení s daty trvanlivosti do 24. a 28.května a 19. července 2008).
Čtvrtým prodejcem, který musí sušené meruňky okamžitě stáhnout z trhu, je řetězec Spar. Zákaz prodeje se týká 500gramového balení s datem minimální trvanlivosti do června 2008 od dodavatele VOG ze Strančic u Prahy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down