07.04.2016 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

TECHAGRO

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky 3.–7.4. 2016: Za dobu více než dvacetiletého úspěšného trvání nese čtyřlístek veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA, BIOMASA známku prestižní akce s vysokým odborným kreditem, která představuje jednu z předních událostí svého druhu v Evropě.

TECHAGRO je největší zemědělský veletrh ve střední Evropě, zemědělská technika je vystavena téměř na 70 tisících čtverečních metrech. Letos přijelo 777 vystavovatelů ze 40 zemí. Akce představuje nejnovější trendy zemědělské technologie, prezentuje se zde většina značek zemědělské techniky působících nejen v České republice, ale i v zahraničí. Důležitým tématem je letos elektronika a inteligentní systémy využitelné v zemědělství, které mají symbolizovat jeho budoucnost. Po areálu například jezdil traktor řízený GPS navigací. Jde o řešení, která prezentují takzvané precizní zemědělství.

Více než 100 tisíc návštěvníků mohlo shlédnout či ochutnat kvalitní potravinářské výrobky (med a jeho produkty, klobásy), mnohé z nich byly oceněny značkou Klasa. Devět produktů získalo možnost využívat označení Regionální potravina Jihomoravského kraje. Porota letos vybírala ze 183 potravin od 54 výrobců v devíti kategoriích. Výrobci přihlásili o třetinu více potravin než loni, tj. nejvíce v historii.

Na brněnských veletrzích nechyběl ani  bohatý doprovodný program s aktuálními tématy odvětví s účastí významných osobností. Součástí veletrhu je i výstava domácích zvířat.

V pavilonech, kde se konala Silva Regina, mohli návštěvníci vidět expozici loveckých zbraní a střeliva, soutěž trubačů, představení sokolníků či ukázky preparátorského umění. Část pavilonu Z zabrala výstava Lobkowitzův dům s rodovými trofejemi, kolekce historických map či historický kočár Berline vyrobený v roce 1820.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down