20.06.2008 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tetování zvířat nahrazuje mikročip

Identifikace psů a plemenných zvířat čipováním

Mikročip může obsahovat i více sdělení než jenom číselný kód, který je u tetování mnohdy špatně čitelný a musí se proto v dokladech dohledávat upřesnění. Podle čipu se dá identifikovat i majitel, jeho bydliště apod. Podle evropské legislativy je tetování psů považováno za rovnocenné s označením mikročipem pouze na následující čtyři roky. Tzn., že bude-li někdo cestovat po EU se psem, kočkou nebo fretkou bude muset mít zvíře kromě pasu po červenci 2012 také označení elektronickým mikročipem. Ten pak musí splňovat ISO normu 11784, popřípadě ISO normu 11785.
Tato skutečnost je dostatečně známa, ale jelikož se blíží konec tetování je vhodné na toto upozornit. Zejména majitelé mladých psů tak mohou ušetřit své miláčky eventuelních zdravotních problémů s tetováním a nechat je očipovat.
Je nutné také vědět, že některé země již nyní požadují při vstupu na své území, aby byli psi (kočky a fretky) označeni elektronickým mikročipem. V Evropě to platí pro Velkou Británii, Irsko, Maltu a Island. Chorvatsko údajně tento krok zvažujíe. Z dalších zemí kam, se smí „jenom s čipem“ je Jihoafrická republikua, Austrálie, Nový Zéland a Japonsko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down