14.02.2002 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Thieme přebírá Badenbadenský veterinární kongres

K 1. lednu 2002 převzalo vydavatelství Thieme organizaci Badenbadenských vzdělávacích dní, kongresu pro veterinární lékaře specializující se na zdravotní problematiku malých zvířat. Od roku 1989 až dosud zajišťoval organizaci i odbornou náplň kongresu Dr. Horst Hagenlocher, který nyní odstupuje pro pokročilý věk.

V Německu je kolem 16 000 činných veterinárních lékařů, jejichž potřeba postgraduálního studia si vyžádala vznik řady vzdělávacích organizací. V průběhu Badenbadenských vzdělávacích dní mohli každé jaro na přednáškách a seminářích načerpat nové poznatky z diagnostiky a terapie u psů, koček, ptáků a drobných domácích zvířat - morčat, králíků, křečků i plazů. V průběhu posledních let se stal kongres s každoroční návštěvností kolem 1200 účastníků významnou součástí veterinárního vzdělávání v Německu a nejen tam – prostřednictvím firmy Veteduca navštívila tuto akci i řada českých veterinárních lékařů.
Nakladatelství Thieme nabízí knižní a časopisový program pro veterinární lékaře. Publikace z oboru základní medicíny vycházejí pod vydavatelským názvem Enke, knihy z oblasti komplementární medicíny pod vydavatelstvím Sonntag. Od r. 1997 vydává Thieme také veterinární časopis Kleintier konkret, určený specialistům na malá zvířata. Kongres tedy ideálně kompletuje nabídku veterinárního vzdělávání a plně zapadá do strategie nakladatelství zprostředkovat veterinárním lékařům věnujícím se malé klientele odbornou náplň na různých úrovních tak, aby ji mohli co nejlépe využít pro své povolání.
Thieme se coby poskytovatel medicínských informací zabývá kongresovými a seminárními aktivitami již od roku 1997. Ke každoročnímu kongresu „Via medici – příležitosti pro mladé lékaře“ letos přibudou i Badenbadenské vzdělávací dny. Protože jde o velkou a významnou akci v režii vydavatelství, bude se organizací a náplní těchto akcí v Thieme zabývat nově zřízené oddělení pod vedením Dr. Thomase Karsche. Dr. Hagenlocher se svými bohatými zkušenostmi zůstává organizátorům k dispozici coby poradce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down