08.11.2001 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tilley LP, Miller MS, Smith FWK Jr. The 5 Minute Veterinary Consult Canine and Feline 2. Edition. Hardbound, 2000: 1488. 90 ilustrací, ISBN 0683304615, odhadovaná cena 79 USD, 59 GBP.

Každodenní praxe vystavuje veterinární lékaře nejen běžným, ale mnohdy také vzácným problémům. Pětiminutová veterinární konzultace nabízí ihned autoritativní odpovědi na vaše otázky. Klinická medicína zahrnuje praktické zkušenosti předních specialistů z praxe malých zvířat. Kniha je důležitým zdrojem informací pro každodenní interní medicínu psů a koček. Uvádí více než 700 specifických poruch, příspěvky přibližně od 300 specialistů, včetně zvláštností z praxe malých zvířat od 17 patologů.

Kniha je rozdělena do tří větších sekcí. Problémy jsou stručně a cíleně zaměřeny na primární příznaky a symptomy pro rychlé a přesné rozpoznání. Laboratorní vyšetření nabízí jednoduchý přístup k indikaci, interpretaci a zároveň upozorňuje i na úskalí každého vyšetření s cílem získat lepší výsledek a ušetřit čas i peníze. Nemoci, s nimiž se běžně nebo zřídka u psů a koček v ordinaci setkáváme, jsou seřazeny podle abecedy. Hlavní témata jsou abecedně seřazena v jedno- nebo dvoustranném formátu, s excelentním dodatkem ve formě tabulek laboratorních hodnot a informací o lécích.
Dostupná je také nově obnovená druhá edice Pětiminutové veterinární konzultace: Psi a kočky na CD ROMu. Poskytuje kompletní a velmi přístupný zdroj informací pro diagnostiku a zvládnutí klinických problémů z každodenní praxe. Nové vylepšené vyhledávání podle klíčových slov charakterizuje symptomy, možná diagnóza a klinické příznaky jsou průvodcem informacemi v celém disku. Zde také najdete celý text druhé edice a citace pokrývající 400 diagnostických obrazů, které přímo korelují se specifickým onemocněním a poruchami.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down