01.08.2003 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Toulaví psi roztrhali ovce

Tři mrtvé ovce a šest potrhaných, které zřejmě je bude nutné utratit, po sobě zanechali dva toulaví psi ve Švihově na Klatovsku. Dalších pětadvacet se zachránilo samo útěkem do lesa, kde se ztratily.

"Vracel jsem se z lesa, kde jsem byl na čekané. Cestou jsem šel zkontrolovat stádo a zdálo se mi, že ovcí je nějak málo. Přišel jsem blíž a našel ležet na zemi potrhanou ovci. Když jsem se blížil k salaši, vyběhl proti mě hafan. Sundal jsem z ramene flintu a namířil na něj. Bylo mi ho ale líto střelit, on se také lekl, otočil se a zaběhl zpátky do chlívku. Byl tam společně s dalším psem, tak jsem je tam zavřel a zavolal policisty," uvedl majitel stáda Josef Liška. Ten poté zjistil, že mu chybí 25 ovcí. "S kolegou hajným je teď chytáme po lese. Zatím jsme našli pouze jeden mrtvý kus u cesty." dodal.
„Volali mi policisté, že v ohradě, kde má soukromník ovce, řádí dva psi. Povolali jsme na místo veterináře, který psy pomocí narkotizační střely uspal," řekl Zdeněk Urbánek z městského úřadu ve Švihově. Podle něho policisté nyní pátrají po majiteli psů. "Jeden byl husky a druhý vlčák. Podle zvěrolékaře nikomu z místních lidí nepatří. Zřejmě se sem zatoulali a byli hladoví," dodal Urbánek.
Psi skončili v útulku v Klatovech.
Zdroj: Právo

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down