15.06.2004 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trest za utýrání psa

K osmi měsícům vězení odsoudil minulý týden novojičínský soud šedesátiletého Jaroslava Zajase ze Šenova za týrání psa. Ročního křížence vlčáka muž kopal, bil, škrtil a tahal na provaze po ulici. Ubitý pes zemřel na vnitřní krvácení. Muž před soudem údajně prohlásil, že ničeho nelituje.

Odsouzený nepopírá, že psa, který se několik dnů potuloval po obci, srazil na zem, kopal ho a bil pěstmi do hlavy. Poté mu utáhl kolem krku smyčku a psa na krátkém provazu táhl k domu starosty, aby mu ukázal, jak si poradil s toulavým psem, kteří mu v obci vadí.
Podle Zajase na něj pes skočil a on musel reagovat v pudu sebezáchovy. Nepodmíněný trest by podle soudce Jaromíra Pšenicy měl být výstrahou i pro ostatní, neboť tento jev se ve společnosti nebezpečně rozmáhá.
Až s ročním trestem odnětí svobody by mohl od soudu odejít také šestačtyřicetiletý opilec, který kamenem utloukl psa v Jablonci nad Nisou. S bezvládným psem ještě několikrát udeřil o zem a polomrtvého ho zahodil do popelnice. Policie s ním zahájila zkrácené řízení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down