17.04.2007 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Týrané zvíře lze již odebrat majiteli

Ve třetím čtvrtletí r. 2007 začne platit novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, kdy týrané zvíře tzv. „propadne“.

Dosud bylo možné slyšet výhrady k současné právní úpravě, že týrané zvíře nelze odebrat, a než úřední řízení proběhne, není nakonec už koho zachránit. Tak docela tomu ale není. Takovou situaci, kdy je opravdu zvíře ohrožené, lze řešit - je možné využít ustanovení správního řádu o předběžném opatření. Lze tedy zvíře odebrat, avšak je třeba si uvědomit, že je nutné okamžitě zvířeti zajistit náhradní péči.
Takže je možné chovateli odejmout zvíře ještě před rozhodnutím o odebrání zvířete. Dosud však odebrané zvíře stále zůstávalo majetkem původního chovatele a z toho vyplývaly problémy s poměrně častými případy opětného vrácení původnímu majiteli. A z toho vyplývaly i problémy při zajišťování náhradní péče.
Nová právní úprava tento problém odstraňuje, neboť, až bude novela poslanci schválena a nabude účinnosti zřejmě nejspíše až po prázdninách, bude se jednat nikoli o odebrání zvířete, ale o jeho propadnutí. V takovém případě se obci určitě snáze podaří zajistit týranému zvířeti náhradní péči.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down