Umělec použil mrtvou krávu, ale zákon neporušil

Podezření ze spáchání přestupku na úseku veterinární péče se v případu výtvarníka Lubo Kristka nepotvrdilo. Ten v červnu v Podhradí použil k umělecké produkci mrtvolu krávy. Na závěr své produkce vylezl z její dutiny břišní a přečetl překvapeným zhruba třem stovkám diváků proslov kritizující současnou konzumní společnost.

Veterinární inspektoři měli podezření z porušení veterinárního zákona, protože tělo zabité a vyvržené krávy opustilo v nezpracovaném stavu jatky. „Ve spolupráci s policií se nám podařilo shromáždit nezbytné podklady pro posouzení případu. Na jejich základě jsme konstatovali, že se původní podezření ze spáchání přestupku na úseku veterinární péče nepotvrdilo,“ píše se v tiskové zprávě zástupce ředitele Okresní veterinární správy Znojmo Jaroslava Nekuly.
Otazník však stále zůstává nad postupem jatek z Třebíčska, které Kristkovi mrtvou krávu prodaly. „Mohl být spáchán správní delikt, a proto jsme postoupili věc k dalšímu řízení místně příslušné veterinární správě v Třebíči,“ dodal Nekula.
„Škoda že nám úředníci tímto způsobem znechucují život. Na vyšetřování se podíleli lidé, kteří si potřebují nějak zaplnit svůj pracovní čas. Jinak se k tomu už vyjadřovat nechci,“ reagoval Lubo Kristek na závěry veterinářů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *