20.09.2010 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzitní kampus na VFU Brno

Novostavba nabídne studentům moderní zázemí pro studium

V areálu Veterinární a farmaceutické univerzity Brno dokonce roku 2011 vyroste nové studijní centrum univerzitního kampusu. Projekt s názvem VFU – Studijní a informační středisko (SIS) dostal na konci srpna 2010 zelenou od MŠMT, které odsouhlasilo poskytnutí dotace. Novostavba, jejíž užitková plocha bude přes 6 900 m2, nabídne studentům moderní zázemí pro studium. V SIS se budou nacházet prostory pro ústřední knihovnu a studijní středisko, ale také třeba vyhovujícími prostory pro univerzitní archiv či depozitář muzea Kabinetu dějin veterinárního lékařství a farmacie.

„Každý funkční univerzitní kampus by měl nabídnout studentům místo, kde se koncentrují studijní možnosti a které poskytuje vyhovující prostory pro studijní zázemí. Díky přidělené dotaci z MŠMT bude VFU Brno schopná tyto podmínky studentům univerzity zajistit už do dvou let,“ uvedl rektor VFU Brno, prof. MVDr. Vladimír Večerek CSc., MBA. „Současně je naše univerzita pod mezinárodní kontrolou Evropské asociace veterinárních fakult a univerzit a absence takového studijního a informačního centra neodpovídala požadavkům na současné veterinární kampusy v Evropě“ dodává rektor Večerek.

Budovu SIS tvoří tři paralelně situované bloky, které mezi sebou vytváří dvě atria, která jsou navržená k setkávání studentů. Budova má celkem čtyři podlaží: ve 4.NP budou nacházet prostory samotného studijního střediska a centrální knihovna s přístupem k elektronickým informačním zdrojům; ve 3.NP jsou umístěné kanceláře a učebny historie a jazyků, velká učebna a také depozitář knihovny; 2.NP bude sloužit administrativnímu zázemí děkanátů všech tří fakult a jejich studijních oddělení; v 1.NP se budou nacházet dvě atria k setkávání studentů, vstupní recepce, místo k občerstvení, konferenční místnost a počítačové učebny a v 1.PP bude umístěn hlavní depozitář archivu a technické místnosti. Všechna podlaží budovy jsou koncipována pro bezbariérový přístup.

Stavba SIS byla zahájena 8. září 2010, termín pro její dokončení je 31.12.2011, termín ukončení projektu samotného pak 31.3.2012.

Pro více informací kontaktujte:

Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Lucie Stejskalová, tisková mluvčí
tel: +420 541 562 010, mobil: +420 724 321 352,
e-mail: stejskaloval@vfu.cz
www.vfu.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down