14.08.2003 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úřad pro hospodářskou soutěž vyměřil pokutu KVL ČR

Komora veterinárních lékařů ČR znovu dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu ve výši 200.000 korun za kartelovou dohodu o cenách v roce 2000. Vrchní soud v Olomouci se původně domníval, že by pokuta mohla ohrozit existenci komory, a proto ji zrušil, ačkoli již dříve potvrdil věcnou správnost rozhodnutí.

Podle zjištění úřadu však činí finanční zdroje komory asi osm milionů korun a závazky kolem dvou milionů Kč. Proto předseda ÚOHS Josef Bednář sdělil, že stanovená částka pokuty není likvidační. Podle něj je dohoda o cenách jeden z nejhorších deliktů proti soutěžnímu zákonu a udělená sankce je pouze preventivní.
Komora podle ÚOHS nedovoleně stanovila minimální cenu za posouzení rentgenových snímků na dysplazii kyčelních kloubů u psů na 350 Kč. Díky tomu se uměle zvedly ceny, což mělo negativní dopad na spotřebitele. Svědci vypovídali i o pokusech o nátlak na veterináře, kteří chtěli cenu za výkon snížit, dodal Bednář.
Podle prezidenta KVL ČR Františka Špručka není rozhodnutí úřadu správné a Komora již proti němu podala opravný prostředek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down