Úřady jsou na problémovou farmářku krátké

Krávy chovatelky Věry Kostrouchové, která loni dostala spolu se synem za týrání zvířat bezmála půlmilionovou pokutu, už zase k nelibosti místních chodí volně po osadě Tuškov u Kašperských Hor. Krávy se pasou, kde chtějí. Nejsou v ohradách, a tak chodí po vsi, kterou znečišťují výkaly.

S podnikatelkou si úřady nevědí rady už několik let. Žádné z jejich rozhodnutí nerespektuje, když dostane pokutu, tak ji nezaplatí. Návrat ke „starým pořádkům“ nikoho nepřekvapil, uvádí dnešní vydání Mf Dnes. I podle Václava Poláčka z krajské veterinární správy se to dalo očekávat. Jedna obyvatelka z Hartmanic, kde paní Kostrouchová předtím bydlela, uvedla, že takovým způsobem se farmářka chovala všude.
Paní Kostrouchová říká, že je všechno v pořádku. Lidé jsou údajně zlí a zvířata jí pouštějí z ohrad. Místní to popírají s tím, že nemají důvod podobné věci provádět a že jim naopak nepořádek po zvířatech v obci vadí. Podobné problémy mají lidé ve vsi už řadu let. Několikrát je řešila přestupková komise, kam paní Kostrouchová nechodila, tak jí nakonec předvedla policie. Dostala pokuty, ale nikdy to k ničemu nebylo, píše deník.
Podnikatelka nedobrovolně přišla o část zvířat loni na podzim. Tehdy přijela exekutorka a zabavila jí většinu koní. Vymáhala peníze za dluh z pokuty. Radnice v Sušici Věře Kostrouchové a jejímu synovi uložila za týrání zvířat pokutu ve výši 400 tisíc korun. Přestože Michal Kostrouch později pokutu zaplatil, stále je veden jako dlužník. Náklady na exekuci koní a jejich pozdější ustájení před prodejem dosáhly částky 150 tisíc korun. Na pokutu tedy zbylo 50 tisíc korun.
Exekutorka Emílie Čenovská plánuje, že farmářce začne zabavovat její pozemky, protože paní Kostrouchová zatím z pokuty nic nezaplatila, uvedla Mf Dnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *