03.11.2003 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

USA uvažují o povolení dovozu skotu z Kanady

Spojené státy uvažují o uvolnění dovozu hovězího dobytka z Kanady, který je už od května kvůli výskytu BSE zakázán, ale pouze mladšího 30 měsíců, kde je riziko nákazy nejnižší. Zástupci amerického ministerstva zemědělství ale nevědí, kdy přesně by to mohlo být.

Úředníci chtějí dát do 4. ledna příštího roku prostor pro připomínky, do té doby se tedy žádný skot z Kanady do Spojených států nedostane. Viceprezident Národního sdružení chovatelů dobytka Chander Keys odhaduje, že zákaz bude možné zrušit nejdříve v březnu anebo v dubnu.
Američané už uvolnili zákaz na dovoz hovězího masa z Kanady, povolují však pouze dovoz masa pocházejícího z mladých kusů.
Kanada před zákazem do Spojených států ročně vyvážela asi milion kusů dobytka, jehož cena se běžně pohybovala kolem 700 milionů dolarů. Většina zvířat bývala mladší 30 měsíců.
Kanada potvrdila zatím jediný výskyt nemoci šílených krav u kusu ze svého chovu letos 20. května. Američané okamžitě zakázali dovoz hovězího masa i živých zvířat a k podobnému opatření sáhly i některé další země.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down