27.06.2002 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uvolněn dovoz surovin pro krmení masožravců

Dobrá zpráva pro chovatele psů, koček a ostatních masožravců, a také pro dovozce surovin pro výrobu krmiv pro ně. Státní veterinární správa shledala, že není důvod nadále trvat na zákazu některých surovin pro přípravu krmiv pro masožravce, to znamená především pro psy a kočky.

Jde o umožnění dovozu masokostní moučky vyrobené výhradně z králíků, kteří byli posouzeni jako poživatelní bez omezení pro výživu lidí a masokostní moučky vyrobené výhradně z jehňat původem z Austrálie a Nového Zélandu. Toto uvolnění nabývá účinnosti od 1. července.
Jinak pro přesnost informace uvádím, že dosud bylo možné, a je to i nadále, dovážet pro krmení masožravců suroviny pro výrobu krmení ze zemí s výskytem BSE následující komodity - vepřové maso, králičí maso, vepřové škvarky, škvařené vepřové sádlo, masokostní moučku vyrobenou výhradně z králíků, posouzených jako poživatelní bez omezení pro výživu lidí.
A ze zemí bez výskytu BSE je možné k výživě masožravců dovážet hovězí maso, vepřové maso, skopové maso, králičí maso, vepřové škvarky, škvařené vepřové sádlo (plus dnešní novinka – moučky z králíků a jehňat z Austrálie na Nového Zélandu).
Jinak stávající zákaz dovozu masokostních mouček, kafilerních tuků a ostatních kafilerních produktů ze savců k výživě zvířat nadále trvá. Výjimkou jsou právě výše jmenované produkty k výživě masožravců. Ještě stojí za zmínku, že Státní veterinární správa povoluje dovoz kafilerních surovin živočišného původu výjimečně, tj. individuálně, a to výhradně pro technické účely. Ovšem za zpracování pro technické účely se nepovažuje spalování nebo neškodné odstranění zahrabáním.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down