25.03.2002 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Uzeninám bez masa se SVS nebrání

Na předpokládaném zdražení surovin pro výrobu uzenin vidí Státní veterinární správa i něco dobrého. Je pravděpodobné, že ve výrobě uzenin dojde časem k úplnému zákazu používat separát, pak by se ale musely uzeniny znatelně zdražit. U těch uzenin, do kterých se bude používat maso k tomu zajisté dojde. Avšak u levnějších uzenin může dojít ke kuriózní situaci, že nebudou obsahovat vůbec žádné maso.

Budou masově ochuceny a dobře okořeněny, avšak základem bude sója či jiná luštěnina, ale cena bude peněžence zákazníka příznivá.
To ale není všechno. Pro výrobce takovéto uzeniny se otevírají netušené možnosti, bude moci své uzeniny označit jako „POSTNÍ“, tj. bez masa a jistě najde odbyt v zemích tradičně katolických, ale určitě bude moci i s úspěchem vyvážet do zemí islámských, kde platí striktní zákaz vepřového. Prokáže-li se absolutní absence živočišné bílkoviny, i opatrníci si takovou uzeninu rádi zakoupí.
A co více, výrobu takovýchto uzenin nebudou muset dozorovat orgány státního veterinárního dozoru, a tak se i možná uvolní pracovní kapacity veterinárních inspektorů pro dozor nad jinými rizikovými oblastmi.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down