29.08.2007 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V chovu kuřat v jižním Německu byl prokázán virus H5N1

V ohnisku nákazy a jejím okolí byla zavedena veterinární opatření.

Nákaza byla zjištěna na farmě se 160.000 kuřaty ve městečku Wachenroth. Byla zavedena veterinární opatření, okolo ohnisek jsou vymezená pásma ochrany a pásma dozoru a německá veterinární inspekce počítá s utracením téměř 200 000 kusů drůbeže.
Po počátečních nesrovnalostech v hlášení z Německa se Státní veterinární správa ČR ujistila, že kachňata, která byla ze Spolkové republiky do ČR dovezena nepocházela ani z postižených chovů, ani z jejich blízkosti.
Evropská komise a Státní veterinární správa ČR akceptuje německá opatření proti případnému rozvlečení ptačí chřipky a považuje je za účinná.
Státní veterinární správa ČR upozorňuje, že riziko ptačí chřipky je stále reálné. Proto je nutné dodržovat ta opatření, která jsou stále v platnosti, tj. zákaz výstav a nutnost hlásit zejména všechny podezřelé úhyny, to platí především pro chovatele podnikatele!
Je však třeba veřejnosti připomenout to, že pro hlášení jednotlivých úhynů volně žijících ptáků není důvod, zejména pokud jde o jednoho dva holuby, či drobné pěvce. Podezřelé jsou hromadné úhyny ve stejný čas, a to v počtu nad pět kusů.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down