20.01.2009 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Číně byl letos zaznamenán druhý případ úmrtí na ptačí chřipku

Od roku 2003 podlehlo aviární influenze 250 lidí

Na ptačí chřipku zemřela v severní Číně 27letá žena, která se tak stala druhou letošní obětí viru H5N1. Žena z města Ťi-nan v provincii Šan-tung onemocněla 5. ledna a v sobotu nemoci podlehla. Ministerstvo zdravotnictví neupřesnilo, jakým způsobem se žena nakazila.
Začátkem ledna na ptačí chřipku zemřela v nemocnici v hlavním městě Pekingu 19letá dívka. Ta se nakazila kontaktem s kachnami na tržišti v sousední provincii. Stala se první obětí viru v Číně od loňského února.
Zatím poslední případ způsobuje úřadům starosti v souvislosti s oslavami lunárního Nového roku, který připadá na příští týden. V období kolem tohoto svátku se totiž mezi vesnicemi a městy po celé zemi přesunují desítky milionů lidí. V současnosti je v kritickém stavu s potvrzenou nákazou dvouletá holčička v severní Číně. Onemocněla v centrální provincii Chu-nan před necelými dvěma týdny a po čtyřech dnech ji po návratu do rodné provincie Šan-si do nemocnice přivezli její prarodiče. Ani v tomto případě ministerstvo neuvedlo, jak se děvčátko virem H5N1 nakazilo, respektive proč byla v Chu-nanu. Všechny osoby, které byly s dívkou v kontaktu, jsou pod lékařským dohledem. Nikdo z nich zatím neonemocněl.
Od roku 2003, kdy se ptačí chřipka objevila v Asii, jí na celém světě podlehlo už na 250 lidí, z toho přes 20 v Číně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down