15.08.2003 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Číně SARS ustoupil, v Kanadě zemřela další oběť

Zatímco v Číně se žádné další nové případy s příznaky syndromu akutního selhání dýchacích cest (SARS) v posledních týdnech neobjevily a poslední člověk v důsledku SARS zemřel před více než čtrnácti dny, v torontské nemocnici tomuto onemocnění v pondělí podlehla čtyřiačtyřicetiletá žena. Onemocnění si v Kanadě vyžádalo již čtyřicet tři mrtvých.

Během první i druhé vlny nemoci bylo v Kanadě postiženo kolem 250 lidí. Kanada se počtem pacientů hospitalizovaných s podezřením na SARS stala nejhůře postiženou zemí mimo Asii. V současné době je podle tiskové agentury Canadian press v Torontu s podezřením na SARS hospitalizováno devět lidí.
Informace Světové zdravotnické organizace (WHO) říkají, že desítka posledních pacientů, která byla v pekingské nemocnici ještě koncem července se SARS hospitalizována, se uzdravila. Čínský prezident Chu Ťin-tchao den po posledním úmrtí, 29. července, vystoupil ve státní televizi a prohlásil, že „pod vedením komunistické strany Čína nad SARS zvítězila". Počet nakažených se tak od prvního výskytu nemoci v jihočínské provincii Kuang-tung v listopadu loňského roku zastavil na 5300 případech, přičemž nejméně 349 Číňanů nemoci podlehlo. Polovina z toho v Pekingu, který byl zároveň nejhůře postiženým městem na světe. „Zdá se, že jedna etapa SARS v Číně skončila, zůstáváme ale nadále ostražití," řekl agentuře AP mluvčí WHO v Pekingu Bob Dietz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down