17.08.2010 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V EU byla zaregistrována první kombinace vakcín proti PCV2/Mycoplasma hyopneumoniae

Současné podávání obou vakcín představuje inovaci v péči o zdraví prasat

Evropská komise schválila současné používání vakcín pro prasata Ingelvac CircoFLEX® a Ingelvac MycoFLEX® v Evropské unii. Společnost Boehringer Ingelheim bude tento unikátní koncept vakcín prodávat pod názvem FLEXcombo®. Současné podávání obou vakcín představuje inovaci v péči o zdraví prasat. Nyní již bude možné pomocí jediné injekce, namísto až čtyř injekcí, předcházet dvěma nejčastějším a nejzávažnějším onemocněním, a to onemocnění vyvolaném porcinním cirkovirem typu 2 (PCVD) a enzootické pneumonii. V současnosti je proti těmto dvěma chorobám očkováno průměrně více než 70 % evropských prasat.

Kombinace přípravků Ingelvac CircoFLEX® a Ingelvac MycoFLEX® je již registrována a běžně používána v Severní Americe a Asii. Z globálního pohledu se jedná o první a jedinou kombinaci výrobků svého druhu. „Jsme velmi hrdí, že můžeme nyní dodávat nejnovější veterinární vakcínu: kombinaci Ingelvac CircoFLEX® a Ingelvac MycoFLEX® také veterinárním lékařům a zemědělcům v Evropské unii. Velmi významnou měrou jim pomůže snížit počet injekcí pro prasata, čímž podpoří dobré životní podmínky zvířat a hospodaření farem, jelikož významným způsobem snižuje množství potřebné práce", uvedl Dr. Joachim Hasenmaier, vedoucí divize Animal Health společnosti Boehringer Ingelheim.

O přípravku Ingelvac CircoFLEX®
Přípravek CircoFLEX® je nejúspěšnější vakcínou proti onemocnění prasat PCV2 na celosvětovém trhu. Přípravek je registrován pro použití jako jednodávková vakcína pro selata v období odstavu proti klinickým příznakům onemocnění spojeného s porcinním cirkovirem typu 2 (PCV2), včetně úmrtnosti, úbytku hmotnosti a lézí v lymfoidních tkáních. Je založen na polymeru ImpranFLEX®, což je unikátní platforma adjuvantní látky, jež byla vytvořena přímo za účelem účinné a bezpečné kombinace v rámci konceptu FLEXcombo®.

O přípravku Ingelvac MycoFLEX®
Přípravek MycoFLEX® je nejúspěšnější vakcínou proti infekci bakterií Mycoplasma hyopneumoniae (enzootické pneumonii) v Severní Americe a na trh v Evropě byla uvedena na přelomu let 2009 a 2010. Vakcína je registrována pro aktivní imunizaci prasat ve věku od tří týdnů a snižuje vznik plicních lézí v důsledku infekce bakterií Mycoplasma hyopneumoniae. Je také založena na polymeru ImpranFLEX®, což je unikátní platforma adjuvantní látky známá z přípravku Ingelvac CircoFLEX®.

Boehringer Ingelheim
Skupina Boehringer Ingelheim patří mezi 15 největších světových farmaceutických společností. Její ústředí se nachází v Ingelheimu v Německu a celosvětově provozuje 142 poboček v 50 zemích, přičemž zaměstnává více než 41 500 pracovníků. Tato rodinná firma se od svého založení roku 1885 věnuje výzkumu, vývoji, výrobě a prodeji nových výrobků s vysokou terapeutickou hodnotou pro lidské a veterinární lékařství.
V roce 2009 vykázala společnost Boehringer Ingelheim čisté tržby v hodnotě 12,7 miliard eur a na výzkum a vývoj vynaložila 21 % čistých tržeb ze svého největšího obchodního odvětví léčiv na předpis.

Infekce vyvolaná circovirem prasat (PCVD) je považováno za onemocnění s nejhoršími ekonomickými důsledky na světě. Akutní infekce circovirem prasat typ 2 (PCV2) snižuje obranyschopnost prasat a vede k jejich většímu úhynu. Zvyšuje četnost přidružených infekcí ostatními patogeny a snižuje přírůstky. Odhaduje se, že téměř 100% chovů prasat je infikováno virem PCV2.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down