14.06.2018 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V jižních Čechách přibylo koz, ovcí a koní

Letos v dubnu měl Jihočeský kraj v porovnání s ostatními kraji nejpočetnější stáda ovcí, skotu i krav (Český statistický úřad, ČSÚ). Vyšší počet koz, ovcí a koní a menší množství prasat a drůbeže se z části shoduje s celorepublikovými trendy.

 

Zemědělci na jihu Čech chovají 3277 koz,  zhruba o 200 kusů více než před rokem. Počet koní se zvýšil o 71 na 4671 kusů, ovcí chovají zemědělci 29 549, meziročně o 122 více. Stavy ovcí, koz a koní se oproti minulému roku nepatrně zvyšují a pokračují v dlouhodobém trendu. Podobný vývoj je zaznamenáván v celé České republice.

Počet prasat se v naší republice naopak snižuje, na jihu Čech meziročně klesl o dvě procenta na 103 617 kusů. Stavy drůbeže každoročně kolísají. V jihočeských zemědělských podnicích zjistili statistici meziroční pokles o šest procent. Stavy drůbeže v ČR se zvýšily o deset procent. Počet slepic v kraji je meziročně o 13 procent nižší (345 374 kusů), zatímco v ČR vzrostl o 17 procent. Jihočeský kraj má druhou nejvyšší výměru zemědělské půdy, po kraji Středočeském.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down