V Koreji bylo utraceno téměř sto tisíc kusů drůbeže

Drůbež je pozitivní na virus ptačí chřipky H5N1; během krátké doby uhynulo kolem 6 000 kusů drůbeže.

Jihokorejské úřady kvůli výskytu ptačí chřipky na farmě v jihozápadní části země nařídily utracení již 96.000 kusů kuřat a kachen a další budou následovat. Drůbež je pozitivní na virus ptačí chřipky H5N1; během krátké doby uhynulo kolem
6 000 kusů drůbeže.
Postižená farma leží přibližně 250 kilometrů jižně od metropole Soulu na trase stěhovavých ptáků, kteří mohou být zdrojem nákazy. Jihokorejské ministerstvo zemědělství chce do čtvrtka z důvodů obav ze šíření nákazy v oblasti utratit celkem 236.000 kusů drůbeže a blíže nespecifikovaný počet dalších zvířat, jako jsou vepři nebo psi.
Jižní Korea byla virem ptačí chřipky nejvíc postižena v letech 2003 až 2004, kdy se v této zemi nakazilo 400.000 kusů drůbeže. Úřady tehdy nechaly utratit přes pět milionů ptáků.
Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že do poloviny listopadu se virem H5N1 nakazilo na celém světě více než 250 lidí a přes 150 z nich zemřelo. Většina obětí jsou Asiaté, zejména občané Vietnamu a Indonésie. V Jižní Koreji bylo zjištěno devět H5N1 pozitivních lidí, nikdo nezemřel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *