12.03.2004 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Opočnici jednají o osudu týraných zvířat

Zástupci obce Opočnice na Nymbursku dnes jednají s veterinárními lékaři o dalším osudu zvířat v tamějším statku, kde v úterý policisté a veterináři objevili rozkládající se těla šesti prasat a jednoho býka a další živá zvířata v zuboženém stavu.

Místostarosta Jaroslav Černý řekl, že celá kauza se musí během dneška vyřešit, a to jak odvoz mrtvých zvířat, tak další osud zbylých zvířat. Vše podle něho komplikuje fakt, že holandský majitel Paulus Schmitz s obcí nekomunikuje. Pokud proto úřady vydají rozhodnutí o odejmutí zvířat, bude podle něho obtížné je majiteli doručit.
Mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben řekl, že majitel se o zvířata špatně stará již delší dobu. Místostarosta obec potvrdil, že na špatné zacházení Holanďana se zvířaty upozorňovala obec již dlouho a čtyřikrát od loňského roku na něj podala trestní oznámení. Až do minulého týdne se ale nápravu nepodařilo zajistit. Podle něj by majitel neměl být obviněn jen z týrání zvířat, ale také ohrožování životního prostředí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down