24.06.2002 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Orlové se objevil medvěd

Asi dvouletý osmdesátikilogramový medvěd se objevil v Orlové na Karvinsku. Zatím zničil jen několik stromů v místním sadu, který je několik desítek metrů od obytných domů. „Pravděpodobně se vydala na cestu z Beskyd do Jeseníků. Uvidíme, jak dlouho se tady zdrží," řekl pro ČTK Ludvík Kunc z ostravské zoologické zahrady.

"Jde ještě o mládě, které by mělo být stále s matkou. Je možné, že ji zastřelili pytláci a on se nyní toulá sám," uvedl. Medvěd zatím nemá dostatek sil na to, aby zaútočil na krávy či koně, živí se převážně jablky a larvami, které hledá pod kameny, místní chovatelé dobytka však mají strach, a proto zvířata v noci raději zavírají a hlídají." V tomto prostředí nemá co dělat. Případný odchyt však musí povolit ministerstvo životního prostředí," uvedl Kunc.
Místní obyvatelé se nemusejí útoku obávat. O jejich bezpečnost se starají městští strážníci. „Máme přísně zakázáno se jej snažit odchytit. Pouze musíme ihned informovat myslivce, kteří se postarají o další," řekl jeden z orlovských strážníků. „Nemáme žádné školení a ani potřebné vybavení. Netušíme, jak v tomto případě správně postupovat," přiznal policista. „Hlídáme především sídliště, které je jen několik desítek metrů od místa, kde se šelma objevila naposledy," řekl.
Zoologové do nedaleké bažiny vysypali ryby, na které chtějí medvěda přilákat a zjistit další informace.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down